Nazwa serwera IP serwera Sloty
•••PolskiPartyServer™[PPS]®24/7••• @LiveServer.pl graj.server-pps.com:7777 500 Wejdź
Mumble 1.2 server-pps.com 100 Więcej

Egzystencja część pierwsza i ostatnia

Rozmowy o poglądach politycznych oraz o tym, co dzieje się w świecie.

Moderator: Mod-Team

Egzystencja część pierwsza i ostatnia

Postprzez Rein » 2018-01-24, 03:59

Witam serdecznie, na wstępie chciałbym napisać że nie mam zamiaru ponosić żadnych konsekwencji za wykreowanie seryjnych morderców i innych /odchyłek/ po przeczytaniu przez Was tego jakże kozackiego tematu, przepraszam za ewentualną chaotyczność wypowiedzi.

https://www.youtube.com/watch?v=SfeL0V2SSL4

Godzina 01:45, 25 stycznia 2018
Zawsze przemyślenia przychodzą mi najłatwiej nocą, mam wtedy pełne pole do popisu. Nie przedłużając więcej, zacznijmy od czegoś prostego. Każdy z Was wie czym jest przykładowy Virtual World w grze SAMP, prawda? Nasz serwer dzieli się na kilka Virtual Worldów - 0 (ogólny), 52 (obiektowy), 100 - 105 do eventów, prywatne virtualworldy które mogą ustawiać administratorzy. Moje tezy zaczynają się właśnie od tego stwierdzenia. Każdy człowiek ma swój "Virtual World" który traktuje jako Virtual World numer 0, czyli ogólny. Skąd mogę to wiedzieć? Dlaczego ludzie w ogóle istnieją? Dlaczego Rein to Rein a wiślak to wiślak? Przecież nikt z nas nie mógł wybrać swojego miejsca urodzenia, narodowości, cech charakteru i tak dalej, co skłoniło mnie do głębokiej refleksji nad własną egzystencją i jej słusznością. W mojej opinii równie dobrze drugi człowiek może nie istnieć, przecież nigdy nie dowiecie się o czym druga osoba myśli, co czuje i co za chwilę zrobi. Wytwarzacie w swoim mózgu cały świat z emulowanymi NPCtami, właśnie tak potężna jest jego moc, wszystko co do tej pory robiliście jest zupełnie bezcelowe, nie istnieje, jest w jednej, wielkiej pustce której nigdy nikt nie zobaczy, jedynie Wy istniejąc odnosząc się do tej teorii możecie mi przybić piątkę za napisanie tego tematu albo jego skrytykowanie co jest zupełnie zwyczajne, możliwe że nasze myślenie też ma swoje "limity", tak jak obiekty w bazie gangowej. Jest niedoskonały, mimo że istnieje to nie możecie kontrolować wszystkiego, możecie stawać się lepsi, choć nie powinienem tego pisać zakładając że nie istniejecie, jesteście tylko moim wyobrażeniem. Co więc z emocjami/uczuciami? No właśnie, dzięki wysnutym wnioskom powoli przestaję w to wszystko wierzyć, nic nie jest takie jakim widzę. Wielki wybuch? Ewolucja małpy? Bzdury, wszechświat istnieje od zawsze, NPC zawsze będą szukać wadliwej odpowiedzi bo są niedoskonali, nie potrafią tego pojąć że cokolwiek by nie udowodnili jest to błędne, wszechświat istnieje od zawsze, tak jak Ty - jeżeli to teraz czytasz, szanowny bocie. Wracając do ewolucji małpy nie jest to możliwe, jeżeli ktoś będzie chciał to zrobi swój własny research. Podważę tutaj także jakąkolwiek słuszność istnienia religii. Jest to jeden wielki mit tworzący moralność osoby, przecież gdyby człowiek nie wiedział co jest dobre a co złe w skutkach zabójstwo byłoby kredytowane zwyczajnym jedzeniem. Właśnie w ten sposób według kolejnej teorii "dawniejsi ludzie" musieli coś z tym zrobić, tym samym narkotyzując ludzi i zostawiając je na czas haju w przepięknym ogrodzie z fontannami i pięknymi kobietami. Gdy haj opadał, tak samo jak oni - stawali się nieprzytomni, budzili się ponownie w punkcie wyjścia twierdząc że zwiedzili oni raj, a ludzie którzy tego dokonali wyjaśnili im że dzięki dobremu postępowaniu właśnie tam się dostaną po śmierci, dlatego śmierć honorowa jest lepsza od zwyczajnej, ginąc w imię czegoś co jest zupełną bzdurą, bo w końcu jest to tylko idiotyczne wyobrażenie tak jak cały świat i ludzie na nim istniejący. Skąd biorą się zainteresowania i chęć do rozwoju duchowego? Właśnie z tych myśli które mogą nas utwierdzić w przekonaniu o byciu lepszym, bo tak naprawdę jestem najlepszy, tak jak Ty - jeżeli istniejesz. Dlaczego jestem najlepszy? Może NPC o nicku Bolt dokona rekordu świata w biegach ale nigdy nie wejdzie do mojej głowy i nie dowie się co czuję, tak samo jak Twoi rodzice, dziewczyna czy koledzy. Jesteś sobą i to czyni Ciebie najlepszym. Tylko Ty wiesz kim jesteś, chociaż nie, nie każdy o tym wie. Udowodniła to już wykształcona w mojej głowie szeroka popkultura tworząc ludzi typu zombie, nieskłonnych do jakichkolwiek przemyśleń, po prostu kaleki podążające za czymś co nie istnieje - dlatego jestem obserwatorem zjawiska które nigdy nie powinno się wydarzyć. Wyjątkowa jest również moja data urodzenia która przypada na rok dwutysięczny. Zakładając że nasz kalendarz istnieje jest to mega dziwny przypadek że urodziłem się właśnie w tym roku, a nie w przyszłości czy przeszłości. Reinkarnacja jest bzdurą, świat byłby przeludniony, dlatego właśnie osoby które odchodzą już nigdy nie wrócą, tak samo wszystkie modlitwy to tylko błaganie o hajs w szybszej i lepszej drodze przeżycia czegoś co wykreowała w nas moralność która jest największym gównem, a zarazem czymś pięknym, dzięki której możecie czuć się w miarę bezpiecznie we własnym mieście, inaczej musielibyście już wyciągać włócznię z brzucha czekając na autobus do szkółki w której uczycie się o rzeczach zupełnie nieistotnych, etyka nie mówi o filozofii w ten sposób, nikomu nie jest na rękę zepsucie ogólnej moralności bo zapanowałaby anarchia której mój mózg mógłby nie przetworzyć. Przez to wszystko się starzeję. Nie dziwi mnie wcale że mózg którego limity poznaliśmy wcześniej nie jest w stanie przetworzyć tak wielkiej ilości informacji, pozostało mi tylko przeczekanie na oddanie tego Virtual Worlda innej osobie, wybrańcowi. Każdy kto się urodził jest wybrańcem, przestańcie pierdzielić o nieistotnych głupotach i zastanawiajcie się sto razy nad - w mojej opinii - najbardziej podstawowych rzeczach których nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem do końca. Jak widać przemyślenia są jeszcze cięższa niż wykreowana rzeczywistość, zacząłem gubić się słuchając drugiej osoby, zostawiając jej słowa w pustce do której nigdy nie wrócę, a jeszcze gorzej jest gdy przychodzi mi się do niej odezwać, ułożenie zdania staje się z dnia na dzień coraz trudniejsze. Na tym skończę, pozdrawiam serdecznie. Dobranoc. 02:05.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Za ten post autor Rein otrzymał polubienia - 2
Ciapek(2018-01-24, 04:02), Oliwier(2018-02-14, 15:14)
Rein
Admin Servera

Polubionych : 228 razy
Otrzymał polubień: 185 razy

Powrót do ~Polityka i świat