Nazwa serwera IP serwera Sloty
•••PolskiPartyServer™[PPS]®24/7••• @LiveServer.pl graj.server-pps.com:7777 500 Wejdź
Mumble 1.2 server-pps.com 100 Więcej

NOWE SURVIVAL GAMES

Luźne dyskusje.

Moderator: Mod-Team

NOWE SURVIVAL GAMES

Postprzez Yahoo » 21 mar 2020, o 22:49

Dobry wieczór wszystkim,
Mam przyjemność zapowiedzieć jutrzejszą rozgrywkę - event Survival Games. Nie będzie to odgrzewany kotlet z tymi samymi lokacjami broni, a odświeżona mapa z nowymi broniami (prawie wszystkie będą dostępne) oraz nowym systemem ich rozdawania.

Cała mapa jest mniej więcej wielkości poprzedniej. Z tym, że wyspy są tylko dwie. Pierwsza to pustynia, a druga to jedna wielka zbitka wszystkiego z zachowaniem estetyki.
Podobnie jak w poprzedniej mamy las i wojsko. Do tego dochodzi port, spora dzielnica mieszkalna o zabudowie jednorodzinnej, złomowisko oraz farma.
Parę screenów:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jest w PYTE drzew. Wiem, że u niektórych może ostro lagować (u mnie nie ma tego problemu heh). Spadki FPS natomiast występowały głównie ze względu na texdrawy. Nie mogłem sobie pozwolić na /3do (usunięcie ich), bo dzięki ID wiedziałem jaką broń zdobyliście.
Realnie 3/4 z was podawało mi albo złe ID, albo nazwę, albo "mam bron"... To samo w przypadku owoców, które dodawały 10HP. Przy owocach musieliscie mi jeszcze podać swój aktualny stan HP, który mógł być zakłamany.

Koniec z tym.
W przypadku znalezienia broni lub całego życia oraz kamizelki (rezygnuje z owoców) podajecie mi kolor kontrolny żetonu, na którym dana rzecz się znajduje.

Wymagam znajomości nazw każdej z broni. Jeśli czegoś nie jesteś pewien, najlepiej nie pisz. Na początku eventu napiszę wszystkie nazwy.
Obrazek
Tutaj żetony. Zielony, niebieski, pomarańczowy, czerwony oraz fioletowy. Był jeszcze wiśniowy, ale byłoby to dla was pewnie zbyt duże wyzwanie.
Obrazek
Razem otrzymujemy przykladowo cos takiego (ze złej strony zrobiłem screena)
Obrazek
Przykładowo:
/pw [moje id] pomarańczowy deagle, niebieski dildo, zielony życie
Wystarczy, że napiszecie tyle. Ja już będę wiedział co z tym zrobić.

W przypadku jakiejkolwiek niezgodności (szansa na to, że uda wam się mnie oszukać wynosi 20%), np. kolor mi się nie zgadza - tepam się w wolnym czasie i sprawdzam o co kaman. Jeśli rzeczywiście ktoś napisał mi zły kolor lub broń - wręczam w prezencie widoczny kolor na mapie (każdy inny będzie miał k9). Przy drugiej próbie delikwenta wywalam.

Broni na całej mapie jest 60, czyli więcej niż poprzednio. Żetony powinni dodatkowo sprawić, że będą one bardziej widoczne. Cała mapa jest nieco większa od Fort Carson.

CO? KIEDY? JAK? ZA CO?
Dzisiaj (niedziela, 22.03.20) godzina 20:00 start eventu.
W przypadku co najmniej 8 zapisanych osób do wygrania konto VIP na 3 dni oraz nagroda pocieszenia - konto premium na ten sam okres
Przynajmniej 6 osób to premka na tydzień dla pierwszego miejsca.
Mniej niż 6 osób to sam respekt.

Limit graczy to 15. Można "zaklepać" swoje miejsce tutaj, wtedy w przypadku aktywności zapisanego gracza zmniejszam odpowiednio ilość miejsc na evencie i gracz dodawany jest poza kolejką.

Kod: Zaznacz cały
Zaklepuję miejsce [nick]
Ostatnio edytowano 22 mar 2020, o 15:33 przez Yahoo, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
User 27.10.2012
gZe 23.03.2013
Obiekterzy PPS 01.05.2015
VIP 21.08.2015
PPS News 04.10.2015
cC 03.31.2016
Beta-Test Team 21.12.2016
Za ten post autor Yahoo otrzymał polubienia - 2
CarboN(21 mar 2020, o 23:51), PaccereK(22 mar 2020, o 18:33)
Yahoo
VIP

Polubionych : 143 razy
Otrzymał polubień: 277 razy

Re: NOWE SURVIVAL GAMES

Postprzez Mikey » 21 mar 2020, o 22:57

Zaklepuję miejsce [PPS]_Mikey_gZe]
gZe 6.08.2019
User 5.10.2019
gZe 10.03.2020
VIP 22.03.2020
Obrazek
Mikey
gZe

Polubionych : 13 razy
Otrzymał polubień: 21 razy

Postprzez Niuu » 21 mar 2020, o 23:02

Klepa Niuu
User 05.05.2017 > gZe 04.03.2018 > VIP 08.05.2018 > Junior Admin 18.07.2018 > Admin 03.08.2018 > VIP 10.10.2018
Niuu
User

Polubionych : 73 razy
Otrzymał polubień: 17 razy

Postprzez bS.Darius » 21 mar 2020, o 23:30

Zaklepuję miejsce gZe.DariuS.aD
Obrazek
bS.Darius
User

Polubionych : 14 razy
Otrzymał polubień: 69 razy

Postprzez [PPS]Guliwer » 21 mar 2020, o 23:32

Zaklepuje miejscówkę [PPS]Guliwer_gZe :)
User 06.01.2010
gZe 2019-11-13
[PPS]Guliwer
gZe

Polubionych : 0 raz
Otrzymał polubień: 1 raz

Postprzez lookie » 22 mar 2020, o 00:07

A jak by mapę wczytywał inny gracz z wyłączonym /3do a znajdźki ktoś inny i wyświetlonym /3do ?
Obrazek

Się nie spinamy, chcą się pościągać, to się ścigamy.
lookie
User

Polubionych : 16 razy
Otrzymał polubień: 66 razy

Postprzez Yahoo » 22 mar 2020, o 00:26

W poprzednim SG może i takie coś by pomogło i by tak nie lagowało w lesie.
Ale w tym będzie całkowicie bez TD. Wystarczy podać kolor żetonu i nazwę.

-- 22 mar 2020, o 14:44 --

Pozwolę sobie tutaj wstępnie omówić zasady. Będę je też omawiał na evencie, ale na pewno będzie to streszczone. Zależy mi, żebyście się z tym zapoznali. Wszelkie niezgodności (zły kolor, nazwa broni) opóźni przebieg eventu.

Na początku wspomnę, że posiadam "treningowy" zestaw obiektów. Obejmuje on wszystkie itemy, jakie możecie znaleźć na mapie. Jeśli ktoś chce, zestaw mogę udostępnić i na wszelkie pytania odpowiem na serverze.

Zasady:
Event polega na przetrwaniu, czyli eliminacji wszystkich przeciwników. W początkowej fazie każdy będzie miał kolor niewidzialny. Kiedy liczba graczy osiągnie 3 lub event będzie trwać już 15 minut, wręczę kolory widzialne.
Po omówieniu zasad gracze wyskakują z samolotu i z pomocą spadochronu lądują na wyspie.
Na mapie możemy znaleźć bronie, które pomogą nam wyeliminować innych. Poza tym możemy zbierać jedzenie, które odnowi nam w pełni pasek życia.
Itemy leżą w mniej lub bardziej oczywistych miejscach. Do zebrania mamy 27 rodzajów broni, 6 odnawiaczy życia i 3 kamizelki. W sztukach mamy 60 broni, 12 odnawiaczy życia i 6 kamizelek. Razem 78 przedmiotów na niewielkiej mapce.
Ważne jest, abyście napisali prawidłową nazwę. Albo przynajmniej taką, dzięki której się domyślę. Nazwy wypisane są w opisie każdego filmu.
Bronie: https://youtu.be/jSorMWJWA7k
Życie, kamizelka: https://youtu.be/Xb9iS6b8mcE
Żetony: https://youtu.be/Xl_m6LgHm3M

Dobra, ale jak to zebrać?
W poprzedniej edycji zadaniem graczy było podanie niebieskiego ID oraz nazwy broni. Były też owoce, wtedy prócz tych dwóch rzeczy trzeba jeszcze było napisać stan swojego paska HP.
PMki w rzeczywistości zazwyczaj zawierały złe ID, złe nazwy albo ich treść zawierała "tp mam broń"
W połowie rozgrywki jeszcze mogłem się tepać, ale na początku kiedy hurtowo zbieracie bronie jest to naprawdę trudne.

Do rzeczy - w tej edycji nie ma żadnych TD, czyli nie musicie przejmować się ID. Jest przedmiot, a pod nim żeton.
Żetony są zielone, niebieskie, pomarańczowe, czerwone oraz fioletowe.
Gdy znajdziecie jakikolwiek item, zwyczajnie piszecie mi kolor żetonu oraz to, co się na nim znajduje.
Przykładowo. Według tego, co widzicie na filmiku:
https://youtu.be/jr-ejwmDcKM
Najlepiej obejrzyjcie filmik myśląc o tym, co widzicie. Potem sprawdźcie się z opisem.

Jeśli macie już itemki, możecie działać. Obierzcie własną taktykę, która doprowadzi was do zwycięstwa.

Trzy rzeczy, które według mnie mogą mylić najbardziej. Wyczulcie się na to:
Colt mylony z DE
Czerwony żeton mylony z pomarańczowym
Snipe mylony z Rifle

Bronie dostajecie z ilością amunicji 999. Prócz niżej wymienionych:
- RPG/5
- BAZOOKA/5
- Molotov/5
- Minigun/5
- Granat/10
- C4/15
- Miotacz ognia/15
- Spray/15
- Gaśnica/15
O minigunie, gaśnicy, sprayu i miotaczu ognia można powiedzieć, że są to bronie jednorazowe. Ale używając tego z głową naprawdę możecie wiele zdziałać

Pytania, których nikt nie zadał, ale warto na nie odpowiedzieć:

Co, jeśli podam złą nazwę lub kolor?

W zależności od tego, jaki mam zapieprz i co zostało pomylone. Przykładowo jeśli ktoś pomylił dwie podobne do siebie rzeczy a ja mam spokój w pmkach - prawdopodobnie nie dzieje się nic. Tłumaczę tylko na PW jaki błąd został popełniony. W przypadku takiego samego błędu, przy dużej aktywności w mojej skrzynce karam gracza widzialnym kolorem na mapie. W przypadku powtarzalności wywalam gracza z gry. Jeśli ktoś perfidnie spróbuje zebrać np. Miniguna nie stojąc przy nim i próbując odgadnąć kontrolny kolor - wywalam od razu.

Mam pełne HP, ale znalazłem jedzenie/serduszko

Masz dwie opcje - napisać normalną pm z kolorem i nazwą, a ja item usuwam. Zapobiegnie to temu, że ktoś inny to zbierze.
Drugą opcją jest po prostu zostawienie itemu i niezwracanie na niego uwagi.
Pod żadnym pozorem nie można brać przedmiotu na zapas - czyli przykładowo zapisać sobie "na potem" kolor i nazwę. Jeśli ktoś inny to zbierze, a ty opiszesz zdublowany item później- wylatujesz

Zapomniałem/nie znam nazwy broni

Umówmy się, że jeśli nastąpi takie znalezienie na początku gry - udawaj że tego nie widzisz. Nie będę tepać się na początku rozgrywki i tego weryfikować, bo nie będę mieć czasu. Jeśli w /evlist jest mniej niż 5 graczy - wtedy prawdopodobnie tepnę i sprawdzę co znalazłeś.

Nie otrzymałem przedmiotu, a jestem pewien prawidłowego opisania

Powtarzaj pmkę co 15 sekund. Jeśli odpiszę zwrotnie "N" - oznaczać to będzie, że jednak jest nieprawidłowość i jestem w trakcie weryfikacji.

Czy będę mógł dowiedzieć się, jakie bronie mają przeciwnicy?

Nie. Nie udostępniam informacji o tym, jakie kto ma bronie.

Mam broń x a znalazłem broń y (z tego samego slotu)

Jeśli chcesz podmiankę, napisz PW jak w przypadku każdego innego znaleziska. Jeśli nie chcesz tego zebrać, ale chcesz żeby zostało to usunięte dopisz do pmki "USUN". Wtedy usunę przedmiot i nikt go nie zbierze. Jak w przypadku życia - możesz też nie zwracać na ten item uwagi

Graczom na serverze będę omawiał streszczone zasady. Osoby zapisane tutaj dodam po omówieniu zasad, aby nie musiały czekać. Wystarczy, że zaznajomiłeś się z tym postem. Widzimy się o 20:00!
Obrazek
User 27.10.2012
gZe 23.03.2013
VIP 21.08.2015
PPS News 04.10.2015
cC 03.31.2016
Yahoo
VIP

Postprzez Strzelec.Crockett » 22 mar 2020, o 17:10

rezerwuje kur** dla sieibe i clinton
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Za ten post autor Strzelec.Crockett otrzymał polubienie od
[PZM]Clinton(22 mar 2020, o 17:11)
Strzelec.Crockett
User

Polubionych : 87 razy
Otrzymał polubień: 83 razy

Postprzez Yahoo » 22 mar 2020, o 18:50

Aktualnie zapisani to:
- Mikey
- Niuu
- Darius
- Guliwer
- Clinton
- Strzelec
- lookie (?)

Jeśli zaznajomiliście się z zasadami. nie musicie zapisywać się na event. Zostaniecie dodani po wytlumaczeniu zasad na serverze.
Obrazek
User 27.10.2012
gZe 23.03.2013
VIP 21.08.2015
PPS News 04.10.2015
cC 03.31.2016
Yahoo
VIP

Postprzez lookie » 22 mar 2020, o 18:58

Tak tak
Obrazek

Się nie spinamy, chcą się pościągać, to się ścigamy.
lookie
User

Polubionych : 16 razy
Otrzymał polubień: 66 razy

Postprzez Yahoo » 22 mar 2020, o 21:39

Było trochę zamieszania i pobugowały się ID obiektów (zdublowały).
Z wszystkich graczy podziękowanie głównie dla Steeza, który nie pomylił żadnego koloru ani broni.
Ale z resztą graczy też nie było tragedii.
Kolejne będę robić na 9 osób, bo naprawdę trudno wszystko ogarnąć. Do tego pmki spoza eventu z prośbami o dodanie. Ogólnie tragedia - na początku eventu ponad 10 pmek w minutę. W teorii 6 sekund to nie tak mało na sprawne rozdanie jednego itemu, ale niektóre rzeczy się nie zgadzały.
Obrazek
User 27.10.2012
gZe 23.03.2013
VIP 21.08.2015
PPS News 04.10.2015
cC 03.31.2016
Za ten post autor Yahoo otrzymał polubienie od
Mikey(23 mar 2020, o 00:20)
Yahoo
VIP