Nazwa serwera IP serwera Sloty
•••PolskiPartyServer™[PPS]®24/7••• @LiveServer.pl graj.server-pps.com:7777 500 Wejdź
Mumble 1.2 server-pps.com 100 Więcej

Trzy pomysły

Wpadłeś na ciekawy pomysł ulepszenia serwera/forum? Napisz o nim w tym dziale, a chętnie się z nim zapoznamy.

Moderatorzy: stinger, Tiromaniak, Mod-Team

Trzy pomysły

Postprzez HawK_ » 10 mar 2019, o 10:06

Nawiązując do popularnej w ostatnich czasach narracji, pora na trójke HawKowskiego.

#1 Ostatnio sobie myślałem, dlaczego jest jak jest. Jednym z powodów jest tragicznie słaby poziom marketingu(jak śmiesznie by to nie zabrzmiało). Obracam się na różnych forach i widzę dokładnie, że stare tytuły, pokroju Twierdzy, mają ciągle bardzo pokaźne grono zwolenników. Moim zdaniem, przy odpowiednim podejściu, można byłoby trafić do szerszej grupy graczy. Pragnę zauważyć, że możemy poszczycić się tytułem „najstarszego serwera SAMP w Polsce” a to, przy odpowiednim podejściu może zrobić wrażenie. Od jakiegoś czasu widoczny jest całkowity brak zaangażowania w te sferę w działalności, widać wyraźnie, iż HA odpuściło sobie w dużej mierze jakąkolwiek walkę o że się tak wyrażę „lepsze jutro” i bazuje na ilości graczy, którzy jeszcze ciągle są przywiązani i zostali mimo wszystko na serwerze. Wystarczyłoby wyznaczyć jedną osobę, która miałaby chęci i czas do zajmowania się kwestią marketingu czy kreowania wizerunku i mogłaby dla przykładu kontaktować się z różnymi serwerami z innych gier, dla przykładu w CS’ie i wymieniać się banerami, bądź po prostu zdobyć możliwość napisania reklamy na ich forum. Są fora tematyczne z grami, czy ogólnie związane z techniką, na które też wchodzi spora ilość osób z całej polski, myślę że odpowiednio utworzona reklama, zachęciłaby jakąś liczbę graczy do spróbowania swoich sił na PPS’ie, w szczególności że gta teraz można sobie ściągnąć w kilkanaście minut. Ponadto sporo jest zaniedbań ogólnie w relacjach z graczami, post na facebooku, który ma zdaje się najszersze noszenie jest wrzucany raz na pół roku, a przecież można byłoby zachęcać do grania choćby w weekendy, czy informować o ciekawych wydarzeniach. Wszystko to ma znaczące braki, które w mniejszym lub większym stopniu, nie tyle co pogorszyły, co nie pozwoliły serwerowi być w lepszej kondycji.

#2 Zauważałem już to kiedyś gdy jeszcze nie byłem w gZe, teraz widzę to z pozycji członka, istnienie tej rangi w dzisiejszych czasach jest bezsensowne. Przy tak małej liczbie graczy, stworzenie eventu, na który przyszłaby odpowiednia ilość osób jest bardzo rzadkim zjawiskiem. Proponuję zatem wrócić do dawnego trybu, tzn. zlikwidować gZe, a w zamian, nadać martwej na ten moment randze VIP obowiązek organizowania rozrywki na serwerze. Z całym szacunkiem dla vipów, ale osoby pokroju Tullmoredew (przepraszam, jeśli przekręciłem) nie robią zwyczajnie nic na serwerze, poza śmieszkowaniem i wchodzeniem w interakcje ze znajomymi. Nadanie tej randze obowiązku organizacji eventów, sprawiłoby, iż, rozrywka na serwerze stałaby się mniej sformalizowana. W tym momencie eventy tworzone są w dużej mierze na siłę, a obecnych członków bardzo często odstrasza konieczność robienia określonej ilości eventów czy wyrabiania tygodniówki. Osoby z ranga vip, robiłyby eventy bez zbytniego ciśnienia ze względu na jakieś limity czy nakazy. Uprzedzę jednocześnie pytania, czy nie byłoby tak że vipom nie chciałoby się robić eventów? Otóż, wystarczyłoby ponownie jak niegdyś kontrolować z pozycji fake od czasu do czasu ich aktywność na serwerze, czy reakcję na prośby graczy, a tych którzy będą olewać swoje obowiązki po prostu wyrzucać z rangi. Ranga vip jest o wiele bardziej atrakcyjna, ma dużo więcej możliwości, co wiąże się z odpowiednim prestiżem, co będzie skutkowało większą obawą o utratę tej rangi, a tym samym, zwiększoną aktywnością.

#3 Ostatnio bardzo często widzę sytuacje, w szczególności ma to miejsce w godzinach porannych, gdy na serwerze potrafi być nawet do 10 graczy, czasem bywa że w większości są to nowi z 0 lvlem, lecz z powodu braku admina online i braku jakiejkolwiek rozrywki wychodzą oni z serwera i nagle z 10 robi się 3. Ja to rozumiem, admini przecież też mają swoje życie nie mogą być wiecznie online, natomiast rozwiązaniem byłoby stworzenie systemu, który przynajmniej częściowo pozwoliłby na uatrakcyjnienie rozrywki na serwerze. Można byłoby wprowadzić system, który przy zerowej liczbie adminów, automatycznie co kilka minut odpalałby zabawy. Co więcej, na zasadzie statuetek, można wprowadzić automatyczne ukrywanie przedmiotu (o ile jest to technicznie do zrobienia), co dla wielu graczy byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem i zachęcałoby do gry. Ponadto przydałyby się jakieś zagadki dawane na czacie co jakiś czas i inne tego typu aktywności, które dawałoby możliwość na zatrzymanie nowego gracza na dłużej.

Przepraszam, jeśli napisałem to chaotycznie, ale jestem lekko na kacu, a wczoraj mi to przyszło na myśl i nie chce zapomnieć :D
Obrazek
Za ten post autor HawK_ otrzymał polubienie od
Bic(17 wrz 2019, o 22:07)
HawK_
User

Polubionych : 135 razy
Otrzymał polubień: 169 razy

Darmowe konto VIP na próbne 7 dni

Postprzez Yahoo » 10 mar 2019, o 10:48

1. Do regularnych sampowych świrów taka reklama średnio przemówi. Postawmy się jednak na miejscu takiego gościa, który lubił za dzieciaka grać w tę świrnietą gierkę. Gra teraz w CS'a, Fortnite czy co to tam jest modne. Zauważa baner reklamowy i myśli "może wbiję i ogarnę jak tam się sprawy mają?"
Z tą reklamą jak najbardziej dobry pomysł i chyba już niejednokrotnie się przewijał. Wypadałoby coś w końcu zrobić w tę stronę.
Drugą sprawą jest rozczarowanie po wejściu na server i myśl typu "kiedyś to było". No ale to już inna sprawa i nie będę tego dłużej rozwijał. Każdy wie o co chodzi.

2.
HawK_ napisał(a):eventy tworzone są w dużej mierze na siłę, a obecnych członków bardzo często odstrasza konieczność robienia określonej ilości eventów czy wyrabiania tygodniówki

Pomysł bez sensu. Regulamin gZe co prawda istnieje, ale nikt nie będzie robił trzech eventów na godzinę przy braku admina. Tygodniówki to już chyba prehistoria. Jedynym chyba VIPem potrafiącym zrobić jakiś tam event jest Carbon, który jeszcze niedawno miał gZe.
No i nie rozumiem o co ci chodziło z tym - jak w końcu jest?
HawK_ napisał(a):Nadanie tej randze obowiązku organizacji eventów

HawK_ napisał(a): Osoby z ranga vip, robiłyby eventy bez zbytniego ciśnienia ze względu na jakieś limity czy nakazy.

Jak dla mnie w tym przypadku "obowiązek" jest w tym przypadku synonimem od słowa "nakaz".

3. Bez zbędnego rozpisywania się jest to dobry pomysł i teoretycznie wydaje mi się, że łatwy do ogarnięcia.
ale halo mamy jakiegos dyspozycyjnego mapera w ogole? xD
Obrazek
User 27.10.2012
gZe 23.03.2013
Obiekterzy PPS 01.05.2015
VIP 21.08.2015
PPS News 04.10.2015
cC 03.31.2016
Beta-Test Team 21.12.2016
Za ten post autor Yahoo otrzymał polubienie od
CarboniK(10 mar 2019, o 11:45)
Yahoo
gZe

Polubionych : 143 razy
Otrzymał polubień: 269 razy

Re: Trzy pomysły

Postprzez BlackoN » 10 mar 2019, o 11:25

1. No reklamy by się przydały.
2. Trochę tak, ale nie do końca. Nie ma sensu likwidować rangi gze bo jeśli są gracze to rzeczywiście robią eventy. Problem zaczyna się gdy na eventy przychodzi po 3-4 graczy. Można rzeczywiście dać opcję przeprowadzania eventów (np. gdy nie ma gze), ale likwidacja nie ma sensu.
3. Jasne. Już od jakiegoś czasu dyskutujemy nad czymś w rodzaju serwerowego admina co by chociaż odpalał zabawy.
Bl4ck > BlacK > BlacKListeD > BlackoN

Czerwiec 2011 - user
Grudzień 2011-2013 - VIP
Gdzieś tam w tle jeszcze raz było gZe, RPPS, OPPS, MPPS.
BlackoN
Mod-Team

Polubionych : 59 razy
Otrzymał polubień: 16 razy

Powrót do Propozycje zmian