Nazwa serwera IP serwera Sloty
•••PolskiPartyServer™[PPS]®24/7••• @LiveServer.pl graj.server-pps.com:7777 500 Wejdź
Mumble 1.2 server-pps.com 100 Więcej

Wielki poradnik, czyli jak odnieść suk** na PPS

Do tego działu trafiają tematy rozpatrzone i naruszające regulamin.

Moderator: Mod-Team

Wielki poradnik, czyli jak odnieść suk** na PPS

Postprzez [KINGston] » 15 maja 2011, o 10:41

Witam, chciałbym przedstawić wszystkim newbie receptę na odniesienie suk** na PPS. Chodzi mi tu o poszczególne szczeble "kariery" (rangi) na PPS oraz forum, jakie może otrzymać zwykły gracz

Oto poszczególne rangi, które są dostępne na serwerze oraz forum:

-User
-VIP
-Admin
-Moderator (forum)
-Weteran


User - jak sama nazwa wskazuje, jest to po prostu pospolity gracz, którym jest 90 % serwera. Ma on dostęp do szeregu atrakcji, możliwości zapisania się na zabawy, zbierania królików, przepisywania kodów. Zbiera on również respekt, który może przeznaczyć na kupno domu lub prywatnego samochodu.

VIP - z nazwy Bardzo Ważna Osoba, lecz tak naprawdę to również zwykły gracz z dodatkowymi komendami umożliwiającymi np. danie sobie pancerza lub niezniszczalności samochodu. Jest on bardziej znany na serwerze od zwykłych graczy. Pisze on na czacie na żółto, co wyróżnia jego tekst. Może on organizować eventy, czyli tzw. "wydarzenia", tj. jakieś ciekawe zawody, konkursy itp. Na prowadzącego takiego eventu ustala on siebie bądź innego gracza. Ranga ta jest najbardziej pożądana przez pospolitych graczy. Wadą tej rangi jest praktycznie nieustanne zasypywanie prywatnymi wiadomościami o treści "zrup mi efent" (oryg. pisownia). Przez pierwsze dni ranga ta bawi, potem zaczyna robić się nieco męcząca. Oczywiście osobnik z tą rangą również ma możliwość zapisywania się na zabawy, przepisywania kodów, zbierania królików. Przy randze tej występuje również specjalny czat, widoczny dla VIPów oraz administratorów.

Admin - administrator serwera to już poważna rzecz. Ma on, dosłownie, 8 stron rozmaitych komend. Ma on praktycznie całkowitą kontrolę nad graczami serwera - może wyrzucać, uciszać, a nawet banować graczy. Ma on wgląd w prywatne wiadomości graczy. Do tego również może pisać na czacie VIPów, a także specjalnym czacie administratorów. To admin jest główną siłą napędową i porządkową PPSa - może on dawać króliki, startować zabawy itd. Z racji tego, że powinien pilnować porządku, nie jest zalecane, aby brał udział w zabawach, chyba, że jest dosyć dużo adminów na serwerze jednocześnie. Sprawdza on również raporty pisane przez graczy na oszustów, ma również możliwość specowania tj. obserwowania graczy. Może on spawnować zabronione dla innych pojazdy, a także dawać sobie broń niedostępną dla zwykłych graczy czy VIPów, jak np. minigun. W podobnym przypadku jak VIP, admin zasypywany jest prywatnymi wiadomościami, tym razem o treściach: "daj królika", "wystartuj zabawę", "daj respekt" itp. Administratorzy bacznie obserwowani są przez główne władze serwera, czyli Head Adminów. Admina obowiązuje ścisły regulamin, którego musi przestrzegać. Każdy z administratorów jest bardzo dobrze znany i rozpoznawany na serwerze. Pisze on na czacie na czerwono, co sprawia, że jego słowa czytają wszyscy na serwerze. Ranga ta jest najbardziej pożądana przez VIPów.

Moderator - najwyższa ranga, jaką może otrzymać user na PPS. Odnosi się ona do forum: moderator ma możliwość zamykania tematów, ostrzegania użytkowników, edytowania zawartości postów, przenoszenia działów itp. Czynności te mogą wykonywać wyłącznie oni i Head Admini. Moderatorzy forum zawsze są jednocześnie adminami na serwerze.

Weteran - to nikt inny, jak zasłużony gracz. Weteranem stają się osobnicy, którzy związani są z PPSem od bardzo dawna, lub w jakiś szczególny sposób włożyli wkład w rozwój serwera bądź forum. Weterani są często również adminami, lecz nie zawsze.


Jak odnieść rzeczony "suk**" ?

Aby odnieść suk** i ze zwykłego gracza stać się poważanym adminem lub nawet moderatorem trzeba poświęcić wiele czasu i mieć ciągłą motywację i chęć. Teraz omówię poszczególne etapy awansowania:

User ---> VIP

Aby z szarego gracza stać się VIPem, należy wybijać się spośród graczy. Można zrobić to, prosząc VIPów o organizację eventów, pomagając graczom/adminom we wszelkich problemach itd. Jednym słowem, musisz sprawić, aby twój nick stał się rozpoznawalny i dostrzegalny przez graczy, a przede wszystkim adminów oraz Head Adminów. Lecz to nie wszystko - styl, w jakim próbujesz się wybić, również ma znaczenie. Trzeba być kulturalnym, posiadać swobodę oraz pewnego rodzaju inteligencję w wypowiedzi. Nie można być też nachalnym, a co gorsza pytać się HA, kiedy dostaną rangę. TO DUŻY BŁĄD. Przez to traci się praktycznie wszelką szansę na otrzymanie rangi. Trzeba również dosyć często pojawiać się na serwerze. Może wydać się to głupie, lecz również nick ma znaczenie. Nicki składające się z małych liter i cyfer lub jakiejś dziwnej treści dają sygnał HA, że jesteś niedoświadczonym graczem, który wchodzi na serwer tylko aby pojeździć i postrzelać.VIP ---> Admin

Aby z VIPa stać się adminem, analogicznie do poprzedniego awansu, również należy wybijać się ze swego grona, tym razem grona VIPów. Można to zrobić, pomagając innym graczom lub adminom oraz organizując dużą liczbę eventów. Można też pokazać Head Adminom, że zależy Wam na serwerze, dając swój wkład w jego rozwój, np. promując go na YouTube bądź w jakiś inny sposób. Generalnie trzeba wykorzystać tu swój potencjał i talent: jeżeli potrafisz robić dobre filmy, to rób je, promując w ten sposób serwer i wstawiaj na YT, jeśli potrafisz robić obiekty w MTA, to rób je i podsyłaj naszemu mapperowi (karus), jeśli potrafisz działać w Pawno, to twórz skrypty i również wysyłaj je do karusa, jeśli potrafisz zrobić radio internetowe o naszym serwerze, to zrób je i prowadź itp. Schemat jest ten sam.


Admin ---> Moderator

Tu sprawa jest praktycznie najtrudniejsza - na moderatorów jest najmniejsze "branie" i w chwili obecnej nie są oni potrzebni, gdyż jest ich wystarczająca ilość. Jeśli pragniesz zostać moderatorem, to musisz w dobrym stopniu znać forum, poza tym udzielać się na nim, pomagać innym graczom na forum, organizować konkursy itp. i cierpliwie czekać, aż będzie zapotrzebowanie na moderatora.


User /Admin /VIP ---> Weteran

Tu jest tylko jedna zasada - długo graj bądź w znaczącym stopniu miej wkład w rozwój serwera.


To tyle, mam nadzieję, że komuś ten poradnik pomoże. Jeśli tak, to będę bardzo ucieszony. Dziękuję i życzę powodzenia w rozwijaniu "kariery" na PPS :)


KINGston
Obrazek

Obrazek
Za ten post autor [KINGston] otrzymał polubienia - 2
HaudoN(30 cze 2015, o 17:06), PaN.x.X.x(15 wrz 2016, o 21:35)
Avatar użytkownika
[KINGston]
User
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 6 sie 2010, o 09:25
Lokalizacja: i południe, i zachód
Polubionych : 0 raz
Otrzymał polubień: 3 razy

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości